لنز عینک پلاریزه چیست ؟

لنز عینک پلاریزه چیست ؟ : لنزهای پلاریزه، عدسی های عینک آفتابی هستند که حاوی فیلتر خاصی هستند که نور پلاریزه افقی را مسدود می کند. این نوع نور همان چیزی است که باعث تابش خیره کننده می شود، که می تواند یک مشکل بزرگ در هنگام رانندگی، قایق سواری و شرکت در سایر فعالیت های خارج از منزل باشد.

لنزهای پلاریزه با مسدود کردن امواج نور پلاریزه افقی که از سطوح افقی مانند آب، برف و یخ منعکس می‌شوند، کار می‌کنند. این تابش خیره کننده را کاهش می دهد و دید را بهبود می بخشد و دیدن اشیا را در نور روشن آسان تر می کند.

لنزهای پلاریزه همچنین دارای مزیت افزوده تقویت رنگ ها و بهبود کنتراست هستند. این به این دلیل است که لنزهای پلاریزه امواج نور پلاریزه افقی را که می‌توانند رنگ‌ها را پراکنده و منحرف کنند، مسدود می‌کنند.

لنزهای پلاریزه در مواد مختلفی از جمله پلاستیک، شیشه و پلی کربنات موجود هستند. آنها همچنین در رنگ ها و رنگ های مختلف موجود هستند.

مزایای لنز عینک پلاریزه :

 • تابش خیره کننده را کاهش دهید
 • بهبود دید
 • تقویت رنگ ها
 • بهبود کنتراست
 • کاهش فشار چشم
 • از چشم ها در برابر اشعه های مضر UV محافظت کنید

معایب لنزهای پلاریزه:

می تواند گران تر از لنزهای غیر پلاریزه باشد
ممکن است برای همه فعالیت ها مانند رانندگی در شب و ماهیگیری مناسب نباشد

چه زمانی از لنزهای پلاریزه استفاده کنیم :

لنزهای پلاریزه برای افرادی که زمان زیادی را در خارج از منزل سپری می کنند، به خصوص در نور شدید ایده آل هستند. آنها همچنین برای افرادی که به تابش خیره کننده حساس هستند خوب هستند.

در اینجا چند فعالیت خاص وجود دارد که لنزهای پلاریزه می توانند مفید باشند:

 1. رانندگی
 2. قایق سواری
 3. صید ماهی
 4. گلف بازی
 5. اسکی
 6. اسنوبورد
 7. پیاده روی
 8. دویدن
 9. دوچرخه سواری
 10. پیاده روی

به طور کلی، لنزهای پلاریزه چندین مزیت از جمله کاهش تابش خیره کننده، بهبود دید، افزایش رنگ ها و کنتراست بهبود یافته را ارائه می دهند. آنها انتخاب خوبی برای کسانی هستند که زمان زیادی را در فضای باز می گذرانند یا به تابش خیره کننده حساس هستند.

در فروشگاه عینک آفتابی امید اپتیک میتوانید در دسته بندی های عینک آفتابی مردانه ، عینک آفتابی زنانه و عینک طبی ، عینک های پلاریزه را انتخاب و برای خود سفارش دهید.

۱ دیدگاه در “لنز عینک پلاریزه چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *