دویدن راهی عالی برای انجام تمرینات ورزشی است، اما اگر محافظت مناسبی از چشمانتان نداشته باشید می‌تواند خطرناک باشد. یک عینک آفتابی مناسب می تواند در مورد محافظت از چشم هنگام دویدن تفاوت ایجاد کند.

هنگام انتخاب عینک آفتابی برای دویدن به چه نکاتی توجه کنیم؟

راحتی

بهترین عینک آفتابی برای دویدن باید حداکثر محافظت در برابر نور خورشید و حداکثر راحتی را برای علاقه مندان به دویدن ارائه دهد. گفته می‌شود، باید روی سایه‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که دائماً به اطراف خود نمی‌چرخند. همچنین می‌توانید به سراغ عینک‌های آفتابی دویدن با عناصر کاربردی اضافی مانند قطعات بینی و شقیقه‌های غیر لغزنده بروید. آنها عینک آفتابی شما را ثابت نگه می دارند و از لغزش، افتادگی و جهش آن ها حتی در هنگام تعریق یا حرکت زیاد جلوگیری می کنند. هنگام امتحان کردن یک عینک آفتابی جدید، حتما سر خود را به جلو خم کنید تا چسبندگی را حس کنید و تناسب خود را تایید کنید. همچنین برای اطمینان از راحتی و از بین بردن سردردهای فشاری در حین دویدن، باید از عینک آفتابی سبک وزن استفاده کنید.

سبک

استایل به شما امکان می دهد ظاهر نهایی خود را تعیین کنید. وقتی خوب به نظر می رسید، احساس خوبی دارید و عملکرد بهتری خواهید داشت. به یاد داشته باشید که ساعت ها از عینک آفتابی خود استفاده خواهید کرد. بنابراین، بهتر است به دنبال یک جفت شیک بروید که برای شما عالی به نظر می رسد. اگر بیشتر در شرایط ابری و کم نور می دوید، لنزهای نارنجی و زرد ممکن است ایده آل باشند، در حالی که قهوه ای، قرمز و کهربایی برای دویدن های آفتابی تر مناسب هستند. هر نگاهی را که می خواهید به خود جلب کنید – چه یک هیپستر دویدن یا یک گلادیاتور مسابقه ای، طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیار دارید. بنابراین می توانید طرحی را انتخاب کنید که مترادف با سبک شما باشد.

بهترین عینک آفتابی برای دویدن

کیفیت لنز

لنزها مرکز عینک آفتابی هستند. بهترین عینک آفتابی برای دویدن باید دارای لنزهای باکیفیت باشد. علاوه بر مسدود کردن اشعه ماوراء بنفش، لنزهای با کیفیت بالا ماندگاری طولانی دارند، تابش نور خورشید را کاهش می دهند و رنگ و کنتراست محیط اطراف شما را افزایش می دهند. به این ترتیب، می توانید به سرعت متوجه سایر دونده ها و موانع در طول مسیر شوید و تمرینات در فضای باز را ایمن تر کنید. برخی از لنزها دارای پوشش های ویژه ای هستند که عملکرد را افزایش می دهند. به عنوان مثال، پوشش ضد خش از عینک آفتابی شما در برابر آسیب محافظت می کند، در حالی که پوشش ضد مه لنز را شفاف نگه می دارد و از مه شدن آن جلوگیری می کند و دید شما را هنگام دویدن روشن نگه می دارد.

بهترین عینک آفتابی برای دویدن

بهترین عینک آفتابی برای دویدن

سبک بسته بندی

چه به دنبال بهترین عینک آفتابی مردانه یا زنانه برای دویدن هستید، عینک آفتابی بسته بندی یک انتخاب عالی است. به طور کلی، این عینک آفتابی خطوط صورت شما را محکم می کند و مانع از نفوذ اشعه های خورشید به داخل لبه ها می شود. طراحی محکم و منحنی آن، نقاط روشن و تابش نور محیطی را که ممکن است در طول تمرینات در فضای باز بر دید شما تأثیر بگذارد، از بین می برد. اینها بهترین گزینه‌ها هستند، مخصوصا برای افرادی که عینک آفتابی رنگی یا پلاریزه را برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش انتخاب می‌کنند. آنها همچنین جایگزین‌های عملی برای آفتاب‌گیرهای مد هستند، زیرا می‌توانند شما را سرد، بی‌تفاوت و تند جلوه دهند. به عنوان مثال، دیدن ستاره های بازنشسته ورزشی و افراد مشهور که دائماً عینک های آفتابی را برای سوپر باول و اسکار به نمایش می گذارند، غیرعادی نیست.

سایه های ورزشی

اگر به دنبال بهبود عملکرد خود در ورزش خود بوده اید، روی عینک مناسب سرمایه گذاری کنید. همانطور که گفته شد، سایه های ورزشی برای دنیای ورزش های خشن، در میان سایر ماجراجویی های فضای باز، طراحی و ساخته شده اند. آنها انعطاف پذیر، سخت و دارای پوشش بالایی برای تناسب ایمن و راحت هستند. حتی بهتر از آن، می‌توانید عینک‌های آفتابی اسپرت را روی صورت خود با یک نخ سبک محکم کنید تا ظاهری عالی و عینک مانند داشته باشید. این آنها را در موقعیت مناسب نگه می دارد حتی زمانی که در فعالیت های ورزشی پرحرکت یا شدید شرکت می کنید. علاوه بر این، بیشتر عینک‌های آفتابی ورزشی سبک، راحت هستند و به راحتی زیر اکثر کلاه‌های ورزشی قرار می‌گیرند. علاوه بر اینکه بهترین عینک آفتابی برای دویدن است، عینک های اسپرت شیک هستند و بهتر از بسیاری از عینک های آفتابی مد سنتی به نظر می رسند.

لنزهای پلاریزه

همچنین به عنوان لنزهای ضد تابش نور شناخته می شود، لنزهای عینک آفتابی دویدن پلاریزه بهترین عینک آفتابی برای زنان و مردانی هستند که به دنبال افزایش عملکرد ورزشی خود هستند. آنها مجهز به یک فیلتر چند لایه هستند که نور عمودی می تواند از آن عبور کند در حالی که نور افقی برای کاهش تابش خیره کننده مسدود می شود. عینک آفتابی پلاریزه، تابش نور را، چه مستقیماً از خورشید، برف یا حتی آب، کاهش می دهد. افرادی که از این عینک آفتابی استفاده می کنند، پس از گذراندن ساعت ها در زیر نور خورشید، کمتر خسته می شوند. لنزهای پلاریزه دید دقیق تر و شفاف تری را با فشار کمتر چشم ارائه می دهند.

بهترین عینک آفتابی برای دویدن

بهترین عینک آفتابی دویدن برای زنان

اگر شما یک زن فعال هستید که دوست دارد وقت خود را در فضای باز بگذراند، روی عینک آفتابی دویدن سرمایه گذاری کنید که عملکرد و استایل شما را در عین محافظت از چشمان شما افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *