عینک آفتابی پلاریزه در مقابل عینک آفتابی غیر پلاریزه

مزایای عینک آفتابی پلاریزهدر مقابل غیر پلاریزه چیست؟ آیا لنزهای غیر پلاریزه واقعا از چشمان شما محافظت می کنند؟ اینها انواع سؤالاتی است که همه ما قبل از استفاده از یک جفت آفتابی جدید یا هنگام انتخاب لنزهای جایگزین برای عینک آفتابی مورد علاقه خود از خود می پرسیم. ادامه مطلب را بخوانید تا همه آنچه را که باید بدانید. ما با اصول بسیار مهم شروع می کنیم…

لنز پلاریزه چیست؟

عدسی پلاریزه عدسی است که برای کاهش تابش نور از سطوح بازتابنده یا روشن طراحی شده است. ما یک فیلم پلاریزه را در قسمت بیرونی لنزهای خود اعمال می کنیم که با استفاده از یک فرآیند شیمیایی بسیار ظریف ایجاد می شود تا به فیلتر کردن نور کمک کند. مولکول‌های شیمیایی در فیلم در یک ردیف قرار می‌گیرند تا به طور فعال بخشی از نوری را که به داخل و از عدسی عبور می‌کند و از آن عبور می‌کند، مسدود کنند، مانند یک کور ممکن است با یک پنجره عمل کند. لت ها را کمی ببندید، و فقط مقداری نور می تواند از آن عبور کند – اساساً این نحوه عملکرد لنزهای پلاریزه است.

برای عینک آفتابی، این بدان معنی است که آنها نور محیط را فیلتر می کنند و همچنین با تابش خیره کننده مقابله می کنند. از نظر فنی، چیزی که اتفاق می‌افتد این است که فیلتر روزنه‌های عمودی برای نور ایجاد می‌کند – فقط پرتوهای نوری که به صورت عمودی به سمت چشمان شما می‌تابند می‌توانند از آن روزنه عبور کنند. بنابراین، لنزهای پلاریزه تمام امواج نور افقی، از جمله تابش خیره کننده ایجاد شده در اثر تابش نور از سطوح صاف مانند پنجره، کاپوت ماشین یا تکه ای از یخ را مسدود می کنند، به عنوان مثال. به عنوان مثال، هنگام رانندگی برای شما ایمن تر است و همچنین باعث تحریک و استرس کمتری برای خود چشم می شود.

تفاوت بین عینک آفتابی پلاریزه و غیر پلاریزه چیست؟

برای اینکه تفاوت بین لنزهای پلاریزه و غیر پلاریزه را روشن کنیم، باید نگاهی به گزینه غیر پلاریزه بیندازیم. لنزهای غیر پلاریزه، به زبان ساده، فقط از نور محافظت می کنند. آنها حاوی فیلتری نیستند که به آنها اجازه می دهد تابش نور سطحی را از بین ببرند. بنابراین، بله، آنها می توانند از چشمان شما در برابر نور خورشید و آسیب های ناشی از آن محافظت کنند – این محافظت UV نامیده می شود، که در هر صورت با قطبش متفاوت است – اما آنها همچنان اجازه می دهند نور یا نور محیط از بین برود، برخلاف لنزهای پلاریزه، که به عنوان که در بالا ذکر شد، برای کاهش تابش خیره کننده طراحی شده اند.

ممکن است فکر کنید که قطبی نشدن به نوعی سود کمتری دارد، اما در واقع هر دو حالت مزایای خود را دارند. بنابراین، قبل از خرید هر گونه لنز جایگزین، اجازه دهید شما را در مورد مزایای عینک آفتابی پلاریزه در مقابل معمولی توضیح دهیم تا بتوانید آگاهانه انتخاب کنید. بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم…

مزایای لنزهای پلاریزه

همانطور که ممکن است تصور کنید، مزایای قطبش بسیار است. آنها فشار چشم را کاهش می دهند، وضوح دید را افزایش می دهند و خیرگی را از بین می برند، به این معنی که چشم ها بسیار راحت تر هستند. هنگامی که عینک آفتابی خراشیده را تعمیر می کنید، یک لنز پلاریزه تمام این مزایا را نسبت به همتای غیر پلاریزه خود ارائه می دهد. اگرچه پلاریزاسیون، به عنوان یک فرآیند، خرید یک جفت لنز را کمی گران‌تر می‌کند، اما این نیز درست است که آنچه را که برای آن هزینه می‌کنید، دریافت می‌کنید و گاهی اوقات قطعاً ارزش دارد که چند دلار بیشتر خرج کنید، به خصوص وقتی مزایای ملموس زیادی وجود دارد. پول همه چیز نیست، به خصوص وقتی صحبت از سلامت قرنیه، کیفیت بینایی شما و همچنین استرسی است که بر عضلات حساس چشم خود وارد می کنید.

کاهش تابش خیره کننده همچنین می تواند در بسیاری از موارد فعالیت هایی مانند رانندگی را ایمن تر کند، زیرا به این معنی است که شما به طور ناگهانی توسط نور منعکس شده از مثلاً شیشه جلو یا سپر کور نمی شوید. با این حال، مواقعی وجود دارد که ممکن است استفاده از گزینه غیرقطبی سودمندتر باشد – یا لامپ های آفتابی پلاریزه خود را بردارید.

عینک آفتابی پلاریزه در مقابل عینک آفتابی غیر پلاریزه

مزایای لنزهای غیر پلاریزه

برخی از مزایای عینک آفتابی غیر پلاریزه وجود دارد که ارزش آن را دارد که قبل از انتخاب لنز جدید خود، آن ها را بررسی کنید. به عنوان مثال، لنزهای غیر پلاریزه معمولی گاهی اوقات می توانند کمی سخت تر از لنزهای درمان شده باشند، اگرچه این به شما بستگی دارد که آیا این لنزها بیشتر از مزایای ارائه شده در بخش قبل است.

همچنین مشخص شده است که عینک‌های آفتابی غیرقطبی ممکن است رنگ‌های سفید را با رنگ مورد نظرشان مطابقت دهند، اگر این مشکل برای شماست. به عنوان یک مزیت مرتبط، مشاهده صفحه نمایش LCD (نمایشگر کریستال مایع) با این نوع لنز آسان تر است. اگر از صفحه نمایش ال سی دی استفاده می کنید، خوب، شاید به هر حال نباید از عینک آفتابی استفاده می کردید، دلیل ما خواهد بود! اما اگر لنزهای شما پلاریزه شوند، هر LCD، مانند کنترل‌های داشبورد خودرو، نمایشگر تلفن همراه، ساعت LCD و همچنین اطلاعات نمایش داده‌شده در دستگاه نقدی ATM تحت تأثیر قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، خلبان ها از عینک آفتابی پلاریزه استفاده نمی کنند زیرا باعث می شود ابزار آنها سیاه به نظر برسد. به این معنی که غیر قطبی در این موارد سودمندترین هستند.

مشاهده جدیدترین عینک های طبی سال 1403

همچنین شرایطی وجود دارد که در آن تابش یا نور بیشتر نیز ممکن است یک مزیت باشد و لنزهای غیر پلاریزه را به گزینه بهتری تبدیل کند. در هنگام رانندگی، اگر شرایط یخبندان باشد، سایه‌های غیرقطبی برای دیدن تکه‌های یخ در جاده بهتر است (اگر اسکی هم می‌کنید این موضوع صدق می‌کند) – زیرا لنزهای پلاریزه تابش خیره‌کننده را کاهش می‌دهند و تشخیص یخ را سخت‌تر می‌کنند.

آیا لنزهای غیر پلاریزه از چشمان شما محافظت می کنند؟

این سوالی است که باید کمی از هم جدا کنیم تا بتوانیم به آن پاسخ دهیم. در حقیقت، هم لنزهای پلاریزه و هم لنزهای غیرپلاریزه از چشمان شما محافظت می کنند، اگر – و اگر بزرگ است – برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ساخته شده باشند. سوال اصلی در اینجا این است که آیا آنها از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند، نه عینک آفتابی پلاریزه در مقابل غیر قطبی. لنزهای پلاریزه و لنزهای غیر پلاریزه، در صورتی که روی آن‌ها “مسدود کننده اشعه ماوراء بنفش” نوشته شده است، از چشمان خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید. اگر آنها را به عنوان چنین برچسب گذاری نمی کنند، پس فرقی نمی کند که آیا آنها قطبی هستند یا نه. آنها از چشم شما در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت نمی کنند.

همه لنزهای Sunglass Fix 100% محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را ارائه می دهند … حتی لنزهای رنگ نشده، شفاف و غیر قطبی.

آیا می توانید عینک آفتابی خراشیده را با لنزهای پلاریزه تعمیر کنید؟

آره! می توانید عینک آفتابی خراشیده یا آسیب دیده را با هر دو نوع لنز تعمیر کنید. ما لنزهای جایگزین عینک آفتابی را برای همه برندهای برتر نیز داریم. به سادگی تصمیم بگیرید که کدام لنز برای شما مفیدتر و سودمندتر است و سبک مناسب را انتخاب کنید. به همین سادگی 1-2-3 است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به این فکر کنید که کجا می خواهید لباس آفتابی تجدید شده خود را بپوشید و وقتی آنها را بپوشید چه خواهید کرد. قبل از خرید به این موضوع فکر کنید، سپس لنزهای ما را مستقیماً درب منزل تحویل بگیرید. Polarized نزد ما ارزان‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید، و ما می‌توانیم آن‌ها را کاملاً روی فریم‌های مورد علاقه‌تان قرار دهیم، بدون هیچ مشکلی.

عینک آفتابی پلاریزه در مقابل عینک آفتابی غیر پلاریزه

بنابراین، کدام نوع لنز بهتر است؟

عینک آفتابی پلاریزه در مقابل عینک معمولی یک سوال دشوار است. هر دو عینک آفتابی پولاریزه و غیر قطبی جای خود را در دنیای آفتابی ما دارند! این واقعاً به نیازهای شما بستگی دارد، سایه ها از چه چیزی شما را سایه می اندازند و غیره. به عنوان مثال، اگر به فکر استفاده از عینک آفتابی هنگام انجام ورزش های آبی هستید، لنزهای پلاریزه برای مقابله با تابش خیره کننده ناشی از برخورد نور منکسر شده به آب، بهترین انتخاب خواهند بود. اگر به اسکی می روید و نیاز دارید که زمین صاف بماند و همچنین لکه های یخی را مشاهده کنید، شاید عینک های غیر پلاریزه بهترین باشند.

همچنین میتوانید مطالعه کنید : راه های تشخیص عینک آفتابی ریبن اصل و اورجینال

هر آنچه را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که با بودجه خود تا جایی که می توانید پیش رفته اید و مطمئن شوید که بهترین لنز با کیفیت را که می توانید انتخاب کنید. گزینه‌های لنز Sunglass Fix™ هر دو را ارائه می‌دهند و از بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده‌اند، توسط افرادی (ما اینجا!) ساخته شده‌اند که واقعاً به همه چیزهای مرتبط با لنز اهمیت می‌دهند. کاربر باید عینک آفتابی بزند و نه برعکس، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید و بهترین را برای خود انتخاب کنید – حالا که تفاوت را می دانید!

این مطلب در مجله اینترنتی فروشگاه عینک آفتابی امید در 4 آوریل 2024 ارسال شده است.
منبع : polarized

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *