نکات مهم در استفاده از لنز :

نکات مهم در استفاده از لنز : برای سلامتی از بینایی خود مطلب نکات مهم در استفاده از لنز رو مطالعه کنید:

  • قبل از دست زدن به لنز، دست های خود را کاملا با آب و صابون بشویید. این کار به جلوگیری از انتشار میکروب ها و باکتری ها به چشم شما کمک می کند.
  • هر بار که لنزهای خود را تمیز می کنید از محلول لنز تماسی تازه استفاده کنید. هرگز از محلول های قدیمی استفاده مجدد نکنید، زیرا این محلول می تواند محل نگهداری باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها باشد.
  • لنزهای خود را به آرامی با انگشتان دست به مدت حداقل 20 ثانیه مالش دهید تا کاملا تمیز شوند. حتما دو طرف لنز را با محلول تازه بشویید.
  • قبل از استفاده مجدد لنزهای خود را به مدت حداقل 6 ساعت یک شب در محلول لنز تماسی تازه قرار دهید. این به ضد عفونی کردن لنزها و از بین بردن باکتری های مضر کمک می کند.
  • محفظه لنز تماسی خود را هر 3 ماه یکبار تعویض کنید. با گذشت زمان، این کیس می تواند حاوی باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها باشد که می تواند منجر به عفونت چشم شود.

در اینجا چند نکته اضافی برای استفاده ایمن و موثر از لنزها وجود دارد:

  1. هرگز لنزهای خود را بیش از مدت زمان توصیه شده استفاده نکنید. بیشتر لنزهای تماسی را می‌توان برای ۸ تا ۱۲ ساعت در هر بار استفاده کرد. با این حال، برخی از لنزها ممکن است به زمان استفاده کوتاه‌تر یا طولانی‌تری نیاز داشته باشند.
  2. اگر چشمانتان قرمز، تحریک شده یا آبریزش است از لنز استفاده نکنید. این ممکن است نشانه عفونت چشم باشد.
  3. در لنزهای خود نخوابید، مگر اینکه از لنزهای خاص استفاده کنید. خوابیدن با لنز می تواند خطر عفونت چشم را افزایش دهد.
  4. قبل از شنا یا دوش گرفتن لنزهای خود را بردارید. آب می تواند حاوی باکتری ها و سایر میکروارگانیسم هایی باشد که می توانند باعث عفونت چشم شوند.
  5. اگر هنگام استفاده از لنزهای خود احساس ناراحتی کردید، فوراً آنها را بردارید. استفاده مداوم از لنزهای ناراحت کننده می تواند به آسیب چشم منجر شود.

برای معاینات منظم چشم و اتصالات لنز تماسی به چشم پزشک مراجعه کنید. آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که از نوع مناسب لنز برای نیازهای خود استفاده می کنید و لنزهای شما به درستی جا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *