عینک آفتابی یک راه عالی برای محافظت از چشمان شما در برابر اشعه های مضر فرابنفش (UV) خورشید است. اما برای استفاده حداکثری از عینک آفتابی خود، باید بهترین ماده لنز را برای نوع عینک آفتابی خود انتخاب کنید. مواد مختلف مزایای متفاوتی دارند، بنابراین درک انواع مختلف لنزها و آنچه که آنها می توانند ارائه دهند ضروری است.
 

انواع مختلف جنس لنز عینک آفتابی چیست؟

 

پلی آمید

پلی آمید گزینه ممتاز برای مواد لنز عینک آفتابی و لنز انتخابی Sunglass Fix است. اگرچه در مقایسه با شیشه گران‌ترین است، اما شفافیت نوری تقریباً یکسانی دارد، نشکن است و به اندازه‌ای انعطاف‌پذیر است که به تنهایی در عینک آفتابی نصب شود.
 
 

شیشه

شیشه یکی از بهترین مواد برای عدسی عینک آفتابی است. نور را با کارایی بیشتری نسبت به سایر جایگزین‌ها مانند پلاستیک می‌شکند و تجربه نوری باورنکردنی را ارائه می‌دهد. همچنین ضد خش است و به طور موثر نور UV را نسبت به سایر مواد فیلتر می کند. در حالی که این بهترین ماده لنز برای عینک آفتابی است، شیشه سنگین‌تر، گران‌تر و مستعد ترک خوردن است.
 
 

پلی کربنات

این ماده لنز عینک آفتابی مقاومت بهینه در برابر ضربه و شفافیت نوری عالی را ارائه می دهد. این باعث شده است که پلی کربنات ماده استاندارد برای ایمنی، ورزش و عینک کودکان باشد. لنزهای پلاریزه پلی کربنات سبک وزن و مقرون به صرفه هستند اما در برابر خش مقاومت کمتری دارند.
 
 

لنزهای AC

لنزهای اکریلیک جایگزین ارزان تری برای پلی کربنات هستند. این نوع از مواد لنز عینک آفتابی برای استفاده گاه به گاه یا گاه به گاه شما از عینک آفتابی طراحی شده است. آنها از نظر اپتیکی شفافیت کمتری نسبت به لنزهای شیشه ای و پلی کربنات دارند و مقداری اعوجاج تصویر دارند.
 
 

CR-39

لنزهای عینک آفتابی که مخفف کلمه Columbia Resin #39 CR-39 است، از زمان معرفی آنها در سال 1947، کشش بسیار زیادی پیدا کرده است. آنها مقرون به صرفه هستند، وضوح نوری عالی دارند، در برابر تشعشع، پیری، خستگی مواد و مواد شیمیایی مقاوم‌تر هستند و به احتمال زیاد نمی‌توان آن‌ها را نام برد. به دریچه لنزهای پلاریزه CR 39 نیز سبک تر هستند و به راحتی رنگ می شوند.
 
 

فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب جنس لنز عینک آفتابی در نظر گرفت

 

قابلیت پوشیدن

اندازه یک فاکتور مهم در انتخاب بهترین ماده لنز برای عینک آفتابی است. به طور کلی، عینک آفتابی با مواد پوشاننده بیشتر محافظت بالاتری در برابر اشعه ماوراء بنفش را تضمین می کند. هنگام انتخاب لنزهای بزرگ یا پیچیده، به خاطر داشته باشید که راحتی را در نظر داشته باشید. وقتی لباس مناسب را پیدا کردید، می توانید با اطمینان از عینک آفتابی خود برای کار یا ورزش برای ساعات طولانی زیر نور آفتاب استفاده کنید.
نحوه انتخاب جنس لنز عینک آفتابی
 

ماندگاری

دوام و عوامل کیفیت دست به دست هم می دهند. به طور کلی، اگر می‌خواهید از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در امان بمانید، دو سال بهترین زمان برای تعویض عینک آفتابی است. در حالی که ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، عینک های آفتابی با کیفیت موثر، مقاوم در برابر خش و ماندگاری طولانی هستند.
 
 

راحتی

پیدا کردن بهترین مواد عینک آفتابی به این معنی است که عینک آفتابی را انتخاب کنید که به راحتی مناسب باشد و برای فرم صورت شما مناسب باشد. شما می خواهید ماده عدسی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند. به عنوان مثال، سبک زندگی شما ممکن است سبک زندگی ای باشد که کنتراست بیشتر یا محافظت در فضای باز بالا را می طلبد، بنابراین شما می خواهید یک ماده لنز آفتابی متناسب با نیاز خود داشته باشید.
 
 

رنگ لنز

لنزها دارای گزینه های رنگی متعددی هستند، از جمله رنگ های ثابت و رنگ های گرادیان مانند قهوه ای، خاکستری یا سبز. در حالی که رنگ در محافظت از اشعه ماوراء بنفش نقشی ندارد، بر کنتراست بصری تأثیر می گذارد. برخی از رنگ‌ها برای بهبود کنتراست‌ها شناخته شده‌اند و آنها را به گزینه‌های عالی برای ورزشکاران در میان سایر بازیکنانی که در ورزش‌هایی مانند شنا، گلف و بیسبال مشغول هستند تبدیل می‌کنند.
نحوه انتخاب جنس لنز عینک آفتابی
 

کیفیت لنز

یکی دیگر از عوامل مهمی که باید در نظر بگیرید، انتخاب بهترین ماده لنز عینک آفتابی است. کیفیت و رنگ کلید هستند، بنابراین باید به جای لنزهای تیره، به سراغ لنزهایی با رنگ یکنواخت بروید. قبل از خرید، لنزهای خود را در طول بازو در یک خط مستقیم نگه دارید تا عیوب را بررسی کنید. لنزها را به آرامی در امتداد خط مستقیم حرکت دهید. اگر لنزها نقص داشته باشند، لبه مستقیم آن تاب می خورد، حرکت می کند، منحرف می شود یا حرکت می کند. از این گذشته، لنزهای عینک آفتابی با کیفیت پایین، محافظت اندکی در برابر اشعه ماوراء بنفش ارائه می‌کنند و به اندازه استفاده نکردن از عینک آفتابی هستند.
 
 

لنزهای ثابت عینک آفتابی

در Sunglass Fix، ما پیشگام و پیشرو جهانی در زمینه جایگزینی لنزهای آفتابی با کیفیت برتر در بازار هستیم. برخی از لنزهای ما عبارتند از:
 
 

بیو پلی آمید

 
در Sunglass Fix، پایداری محیطی مرکز هر کاری است که انجام می‌دهیم. ما برای ارائه برتری نوری و کاهش ردپای کربن از آن فراتر می رویم. لنزهای عینک آفتابی Diamond-Bio با کیفیت ما از پلی آمید اپتیکال درجه بالا با 44٪ مواد زیستی از منابع تجدید پذیر و سازگار با آب و هوا ساخته شده اند. ما از بهترین فناوری قطبش ژاپنی و پوشش های ضد انعکاس درجه یک برای به حداقل رساندن تابش خیره کننده و یک پوشش سخت فوق العاده سخت برای جلوگیری از خراش استفاده می کنیم.
نحوه انتخاب جنس لنز عینک آفتابی
 

پلی آمید

این یکی از بادوام ترین و فوق العاده سبک ترین لنزهای عینک آفتابی موجود در بازار است. محدوده SFx Ultra ما دارای یکپارچگی کامل از فیلم قطبی ژاپنی و رتبه کارایی عالی است. این باعث می شود این ماده لنز عینک آفتابی یکی از بهترین گزینه های ضد تابش در دسترس باشد. آنها در طیف گسترده ای از شیب ها و رنگ ها هستند و می توانند به خوبی هم آینه های جامد و هم آینه های فلش را در خود جای دهند.
 
 

پلی کربنات

این لنزها سبک، ایمن و بادوام هستند و عملکرد HD عالی دارند. این مواد لنز عینک آفتابی دارای یک لایه محافظ برای مقاومت در برابر خراش، آب و عرق هستند. لنزهای پلی کربنات SFx Edge ما از یک پلیمر انعطاف پذیر ویژه با شفافیت نوری عالی ساخته شده اند. آنها ایمن و آسان برای نصب هستند و به ندرت خرد می شوند.
 
 

پوشش های ضد خش

تمام لنزهای Sunglass Fix با یک پوشش خارجی سخت پوشانده شده اند تا در برابر روغن و خش مقاوم باشند. حفاظت در برابر خراش ما تا 40 درصد مقاومت سایشی بیشتری دارد و از اکثر گزینه های موجود در بازار پیشی می گیرد. این پوشش مقاومت در برابر خراش را در محدوده Diamond-Bio ما به سطح جدیدی رسانده است.
نحوه انتخاب جنس لنز عینک آفتابی
 

پلاریزه شدن

فناوری پلاریزاسیون ژاپنی به عنوان بهترینی که می توانید بدست آورید مورد ستایش قرار می گیرد. لنزهای Sunglass Fix از یکی از شناخته‌شده‌ترین فیلم‌های قطبی ژاپنی ساخته شده‌اند که دارای امتیاز کارایی بالای ۹۹.۹ درصد است. کاهش تابش نور ارائه شده توسط چنین مواد عدسی عینک آفتابی، فشار چشم را کاهش می دهد و شما می توانید عینک آفتابی خود را برای مدت طولانی تری نشان دهید.

نحوه انتخاب جنس لنز عینک آفتابی

آینه ها و Anti-Reflective

به طور کلی پوشش های ضد انعکاس در کاهش نور بازتابنده موثر هستند. اگر می خواهید روی بهترین، بادوام ترین و قابل اطمینان ترین لنزهای عینک آفتابی سرمایه گذاری کنید، این گزینه برای شماست. لنزهای عینک آفتابی با پوشش ضد انعکاس اجازه عبور نور بیشتری را به جای تابش از لنزها می دهند. با مراقبت و نگهداری مناسب، پوشش لنز ضد انعکاس شما می تواند تا دو سال دوام بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *