راه های تشخیص پلاریزه بودن عینک آفتابی

راه های تشخیص پلاریزه بودن عینک آفتابی : عینک آفتابی پلاریزه نوعی عینک آفتابی است که از چشمان شما در برابر تابش نور خورشید و امواج مضر آن محافظت می کند. این عینک ها با فیلتر کردن نور مادون قرمز و ماوراء بنفش، از بروز آسیب های چشمی مانند آب مروارید و تباهی ماکولا جلوگیری می کنند.

علاوه بر این، عینک آفتابی پلاریزه از چشمان شما در برابر تابش خیره کننده نور خورشید و بازتاب آن از سطوح صاف محافظت می کند. این امر به ویژه در شرایطی که نور خورشید زیاد است، مانند رانندگی در جاده یا ورزش در فضای باز، مفید است.

برای تشخیص پلاریزه بودن عینک آفتابی، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

روش صفحه نمایش کامپیوتر

صفحه نمایش کامپیوتر را روشن کنید و میزان روشنایی آن را در بیشترین حالت قرار دهید. سپس، عینک آفتابی را روی چشمان خود بگذارید و به صفحه نمایش نگاه کنید. اگر صفحه نمایش تیره تر شد، عینک شما پلاریزه است.

روش سطح بازتابنده

عینک آفتابی را روی چشمان خود بگذارید و به سطح بازتابنده ای مانند آب، شیشه یا کاغذ براق نگاه کنید. اگر سطح بازتابنده تیره تر شد یا خطوطی روی آن ظاهر شد، عینک شما پلاریزه است.

روش عینک آفتابی دیگر

اگر عینک آفتابی دیگری دارید که می دانید پلاریزه است، می توانید از آن برای تشخیص عینک آفتابی خود استفاده کنید. هر دو عینک را روی چشمان خود بگذارید و به صفحه نمایش کامپیوتر یا سطح بازتابنده ای نگاه کنید. اگر دید شما با استفاده از هر دو عینک یکسان بود، عینک شما پلاریزه است.

اگر هیچ یک از این روش ها کار نکرد، می توانید عینک آفتابی خود را به یک عینک ساز ببرید تا پلاریزه بودن آن را بررسی کند.

فروشگاه عینک آفتابی امید اپتیک ارائه کننده انواع عینکهای دودی و طبی مردانه ، زنانه و کودکان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *