چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید ؛تابستان نزدیک است و خورشید به زودی یک عینک آفتابی جدید را فرا خواهد خواند. هنگام انتخاب عینک آفتابی، به سرعت با انتخاب گسترده ای از فریم مواجه خواهید شد. چگونه بین مدل های گرد، مربع، تصفیه شده یا عجیب و غریب انتخاب کنیم؟ خب، خانم ها و آقایان، برای پیدا کردن عینک ایده آل، ابتدا باید فرم صورت خود را مشخص کنید. بنابراین، بسته به هندسه صورت خود، می‌دانید که چه چیزی را انتخاب کنید و از چه چیزی اجتناب کنید، تا بتوانید در میان طیف گسترده‌ای از عینک‌های آفتابی موجود در آنجا پیمایش کنید و آن‌هایی را انتخاب کنید که مناسب‌ترین و ویژگی‌های شما هستند.

چگونه عینک آفتابی را برای فرم صورت خود تعیین کنیم؟

قبل از امتحان کردن یک عینک آفتابی جدید، به خاطر داشته باشید که شش شکل مختلف صورت وجود دارد: بیضی، مربع، گرد، مستطیلی، الماسی و قلب. هر فرم صورت دارای یک یا چند مدل عینک منطبق است که با تقویت ویژگی های صورت، ظاهر را برجسته می کند.

مجموعه عینک های آفتابی ما برای مردان و زنان به گونه ای انتخاب شده است که آخرین پیشرفت های فنی، مواد گرانبها و دانش منحصر به فرد طراحان را در خود جای دهد تا عینک های لوکس را در خط مقدم مد به شما ارائه دهد.

راهنمای عملی خرید آنلاین

اگر به صورت آنلاین عینک آفتابی می‌خرید، توصیه می‌شود قبل از خرید یک عینک آفتابی، شکل‌های مختلف فریم را بررسی کنید.

در اینجا یک راهنمای مفید با شش شکل رایج صورت با انواع قاب مطابق آنها آورده شده است:

1. صورت گرد

چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

پهنا و طول صورت شما تقریباً یکسان است، چانه شما گرد است و استخوان های گونه شما پهن ترین قسمت صورت شما هستند.

برای صورت‌های گرد، مردان می‌توانند مدل‌هایی مانند جفت Tommy Hilfiger، ته گرد مانند عینک آفتابی Guess یا اشکال مستطیلی مانند این عینک آفتابی با لنزهای مشکی آینه خاکستری Emporio Armani را انتخاب کنند. در حالی که زنان هرگز نمی توانند با این جفت پرادا نامنظم اشتباه کنند.

2. صورت بیضی شکل

چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

مردان و زنان با فرم صورت بیضی دارای ویژگی های متناسب و بدون زوایای تیز هستند. صورت بیضی شکل تخمی دارد که طول آن بزرگتر از عرض استخوان گونه است و پیشانی گرد بزرگتر از خط فک گرد است، در حالی که دو طرف صورت کمی خمیده است.

برای صورت بیضی خود، فریم های مستطیلی مانند این عینک آفتابی مردانه مرموز از کارتیه، یا هواپیماهایی مانند این جفت از رالف لورن، یا فریم های گرد مانند عینک آفتابی Montblanc را انتخاب کنید. خانم‌ها در این عینک‌های آفتابی مربعی والنتینو یا مدل‌های گرد صورتی شفاف از Dolce & Gabbana به نظر می‌رسند.

همچنین می توانید مطالعه کنید : 5 عینک آفتابی نمادین که به لطف این فیلم های افسانه ای به شهرت رسیدند

3. صورت مربعی

چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

اشکال صورت مربعی شبیه به صورت گرد است، اما دارای خط فک مشخص تر و پهن تر است. طرفین صورت شما صاف با پیشانی، استخوان گونه و فک با عرض یکسان است.

اگر شما خانم ها صورت مربعی دارید، مدل چشم گربه ای مانند این را از Guess یا فریم های گرد یا هوانوردی انتخاب کنید. همچنین، مردان می‌توانند از این عینک آفتابی تام فورد یا هوانوردان شگفت‌انگیز Dolce & Gabbana استفاده کنند.

4. صورت قلب

چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

صورت قلبی شکل دارای پیشانی نسبتاً کشیده و همچنین فک برجسته اما مربع نیست. استخوان گونه ها نسبتاً ترسو و کمی برجسته هستند. چانه نازک و نوک تیز است. اگر صورت قلبی شکل دارید، به سراغ هوانوردها و طرح های درشت با زوایای بالا بروید. این هوانوردهای مردانه از دیوید بکهام یا مدل های درشت از ری بان را امتحان کنید. برای خانم شما، می توانید این جفت شیک را از Elie Saab یا مدل چشم گربه ای در رنگ سفید از Saint Laurent انتخاب کنید.

5. صورت کشیده

چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

صورت های مستطیلی که وجه های مستطیلی نیز نامیده می شوند، دراز و باریک هستند. زوایای کمی دارند. اگر صورت مستطیلی دارید، صورت شما بلندتر از پهن است و خط فک و استخوان گونه شما به یک اندازه است. به سراغ عینک‌های آفتابی بزرگ و فریم‌های مستطیلی بزرگ مانند این عینک‌های آفتابی زنانه دیتا بروید یا این جفت مردانه Balmain را انتخاب کنید.

6. صورت الماس

چگونه بهترین عینک آفتابی را برای فرم صورت خود انتخاب کنید

صورت های الماسی شکل در پیشانی و خط فک باریک و دارای گونه های پهن است. اینها معمولاً بالا و برجسته هستند. این کمیاب‌ترین شکل صورت است و با فریم‌های بیضی یا مستطیلی مانند این عینک از Miu Miu یا این عینک آفتابی از Dior بهترین کار را دارد. آقایان، برای امتحان این عینک آفتابی Maui Jim آماده شوید. مطمئناً برای شما عالی به نظر می رسد!

چگونه رنگ مناسب را انتخاب کنیم؟

اکنون که فریم‌های مناسب برای شکل صورت شما را شناسایی کرده‌ایم، زمان انتخاب رنگ فریم فرا رسیده است. به عنوان یک قاعده کلی، مگر اینکه ایده خاصی در ذهن داشته باشید، انتخاب رنگ فریم با رنگ پوست و رنگ چشم شما تعیین می شود. برای رنگ پریده رنگ هایی مانند آبی تیره، قهوه ای یا شرابی را انتخاب کنید. اگر چشمان آبی یا سبز دارید، به سراغ سایه های روشن بروید. برای پوست تیره و چشم‌های تیره، انتخاب گسترده است زیرا همه رنگ‌ها برای شما عالی به نظر می‌رسند!

ظرافت اشکال و مواد

چوب، چرم، طلا یا نقره، طراحان برندهای اصلی عینک آفتابی از خلاقیت برای ترکیب اشکال کلاسیک و مواد بی عیب و نقص کوتاهی نمی‌کنند و به شما یک سبک خاص، یک عنصر اصلی از تمایز و ظرافت ظریف ارائه می‌دهند. جدیدترین مجموعه های عینک را کشف کنید و آماده باشید که در این فصل به خورشید نگاه کنید!

چه محافظی برای عینک آفتابی خود انتخاب کنید؟

چه چشمان شکننده داشته باشید چه نباشید، عینک آفتابی نقش مهمی در محافظت در برابر اشعه های مضر خورشید (UV) دارد. در تابستان و زمستان استفاده از عینک آفتابی بسیار توصیه می شود. اما هنوز باید بدانید که چگونه عینک آفتابی خود را برای محافظت بهینه انتخاب کنید!

بر خلاف تصور رایج، شیشه های رنگی تیره و مات لزوما محافظ ترین نیستند. بنابراین، قبل از خرید عینک آفتابی خود، دانستن پنج دسته لنز بسیار مهم است. اینها از 0 تا 4 متغیر هستند، با 0 دارای حداقل درجه حفاظت (از 0 تا 19٪) است و اجازه محافظت موثر در برابر اشعه ماوراء بنفش را نمی دهد. رده 4 برای نور شدید خورشید با حداکثر محافظت (از 92 تا 97٪) نشان داده شده است، برای پیاده روی یا اسکی در کوه های مرتفع یا برنزه شدن آفتاب در ساحل توصیه می شود.

فروشگاه عینک آفتابی امید اپتیک چگونه می تواند به شما کمک کند؟

هنگام انتخاب فریم عینک برای اشکال صورت، چندین جنبه فنی و همچنین زیبایی شناختی باید در نظر گرفته شود. بینایی‌شناسان متخصص ما آموزش دیده‌اند تا با توجه به هندسه صورت، رنگ چهره، رنگ مو و چشم‌هایتان در انتخاب شما به شما توصیه کنند تا بهترین عینک را متناسب با فرم صورت شما ارائه دهند که با استایل منحصر به فرد و سلیقه منحصر به فرد شما مطابقت دارد.

فروشگاه عینک آفتابی امید اپتیک را در نزدیکی خود پیدا کنید و با بینایی‌شناسان ما آشنا شوید. آنها با تمام روندهای جدید به روز می شوند، طیف وسیعی از عینک های آفتابی ما را به شما نشان می دهند و نکاتی را در مورد یافتن یک جفت عالی برای بهبود ظاهر خود در تابستان امسال به شما ارائه می دهند!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *