بهترین راه رفع بخار عینک

در این مطلب قصد داریم بهترین راه رفع بخار عینک در هوای سرد ، فصل زمستان یا هنگامی که ماسک بر صورت دارید بیان کنیم.بخار گرفتن عینک، که به عنوان مه یا مه‌پاشی نیز شناخته می‌شود، یک مشکل رایج برای افرادی است که از عینک طبی یا عینک آفتابی استفاده میکنند. هنگامی که هوای گرم و مرطوب با لنزهای خنک‌تر تماس پیدا می‌کند و باعث ایجاد تراکم روی سطح می‌شود، اتفاق می‌افتد.

در اینجا برخی از رایج ترین دلایل بخار گرفتن عینک آورده شده است:

 • نفس گرم: نفس خود شما شایع ترین علت بخار کردن عینک است. هنگام بازدم، هوای گرم و مرطوبی را آزاد می کنید که می تواند روی لنزهای شما متراکم شود.
 • تغییر دما: وقتی از محیط گرم به محیط سرد می روید یا برعکس، تفاوت دما می تواند باعث مه شدن عینک شود. این به این دلیل است که هوای گرم داخل عینک شما به سرعت خنک می شود و باعث ایجاد تراکم می شود.
 • رطوبت بالا: سطوح رطوبت بالا همچنین می تواند باعث شود که عینک شما مه آلود شود. این به این دلیل است که رطوبت بیشتری در هوا وجود دارد که احتمال تشکیل تراکم را افزایش می دهد.
 • ماسک ها: استفاده از ماسک می تواند باعث شود که عینک شما مه آلود شود، زیرا نفس گرم شما را نزدیک صورت شما حبس می کند.
 • لنزهای چرب یا کثیف: لنزهای چرب یا کثیف می توانند احتمال مه آلود شدن آنها را افزایش دهند زیرا سطحی را برای ایجاد متراکم ایجاد می کنند.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از بخار گرفتن عینک آورده شده است:

 1. اولین ، سریعترین و بهترین راه این است که از دستمال عینک ضدبخار نواکس استفاده کنید. از جمله ویژگی های این محصول می توان به ماندگاری با کارآیی ۱۰۰% حداقل ۸ ساعته بر روی لنز عینک با یک بار استفاده و با ۲۰۰ بار استفاده و بدون تاریخ مصرف اشاره کرد که با این اوصاف یکی از بهریتن راه حل های جلوگیزی از بخار گرفتن عینک میتوان در نظر گرفت.
 2. به طور منظم عینک خود را تمیز کنید: با این کار هرگونه کثیفی یا چربی که می تواند باعث تراکم شود پاک می شود.
 3. از ماسک مناسب استفاده کنید: یک ماسک مناسب به کاهش میزان تنفس شما کمک می کند، که می تواند به جلوگیری از مه شدن عینک شما کمک کند.
 4. به سمت پایین نفس بکشید: هنگام بازدم، سعی کنید نفس خود را به سمت پایین و به سمت پاهای خود فشار دهید. این به جلوگیری از تماس آن با عینک شما کمک می کند.
 5. لنزهای ضد مه را در نظر بگیرید: این لنزها با ماده خاصی پوشانده شده اند که آب را دفع می کند و از ایجاد تراکم جلوگیری می کند.

اگر عینک شما از قبل بخار شده است، چند کار وجود دارد که می توانید برای پاک کردن آن انجام دهید:

 • لنزها را با یک پارچه میکروفایبر خشک بمالید: این کار به حذف مقداری از تراکم کمک می کند.
 • سعی کنید با لنزهای خود نفس بکشید و سپس آنها را با یک پارچه میکروفایبر خشک پاک کنید: این می تواند به پوشاندن مجدد لنزها با لایه نازکی از رطوبت کمک کند که می تواند از تشکیل تراکم جلوگیری کند.
 • از محلول ضد مه استفاده کنید: لنزها را با محلول ضد مه اسپری یا پاک کنید و سپس با دستمال میکروفیبر خشک کنید.
 • لنزها را زیر آب داغ بگذارید: این می تواند به تبخیر تراکم کمک کند.

 

محصولات ضد بخار (محفاظت از لنز عینک در برابر بخار)

دستمال عینک ضدبخار نواکس
جهت مشاهده محصول بر روی تصویر کلیک کنید.
دستمال ضد بخار عینک
جهت مشاهده محصول بر روی تصویر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *